ŞEFFAF PLAKLAR

Şeffaf plak tedavisi ortodontik tedavilerde 3 boyutlu teknolojinin gelişmesi ile popülerleşen yeni bir uygulamadır. Şeffaf plaklar, hastaya özel olarak üretilir ve düzenli aralıklarla değiştirilir. Şeffaf plak tedavisinde hasta, telsiz ortodontik tedavi görürken plağı istediği zaman çıkartabilmektedir. Bu açıdan şeffaf plaklar estetik görüntü açısından nisbeten sorun oluşturmazlar.

Genellikle daha hafif diş çapraşıklıklarının ve çene bozukluklarının olduğu ortodontik tedavi gerektiren durumlarda başvurulmaktadır. Bu uygulamada diğer uygulamalar gibi braketler ve teller mevcut değildir.İlk önce hastanın ağız içi taraması yapılır. Yapılan bu 3 boyutlu tarama üzerinde çeşitli analizler yapılarak tedavi sonu öngörüsü elde edilir. Sonrasında  hastaya özel şeffaf plaklar hazırlanır ve tedavi bu şekilde yürütülür.

Şeffaf plak dişleri nasıl düzeltir ?

  • Ortodonti uzmanı ilk olarak hastanın ağız içi taramasını yapar. Sonrasında bu taramalar ilgili firmaya gönderilir.Şeffaf plağı üretecek firma simülasyon yardımıyla diş hareketini ve tedavi sonucunda ulaşılacak olan sonucu gönderir.
  • Dişlerin hareket etmesi istenen pozisyona göre seri olarak şeffaf plakları üretilir.Yaklaşık 15 günde 1 değişecek şekilde şeffaf plaklar hazırlanır. Her bir şeffaf plak 0.5 mm’lik veya 1 mm’lik bir hareket sağlar.

Şeffaf Plak Tedavisi Avantajları

Şeffaf plak tedavisi, diğer ortodontik tedavi yöntemlerine kıyasla daha güncel bir tedavi yöntemidir. Hala gelişmekte olan bu sistemin avantajları :

  • Şeffaf plaklar neredeyse görünmezdir ve dışarıdan çok belli olmazlar.
  • Tedavide herhangi bir tel veya metal braket kullanılmadığından batma ve yara oluşumu gibi rahatsızlık veren etkenler ortadan kaldırılmış olur.
  • Yeme-içme konusunda diş teline göre daha esnektir.
  •  Bazı durumlarda daha hızlı bir tedavi yöntemidir.
  • Tedaviye daha başlamadan tedavi sonucunda ortaya çıkacak görüntü belli oranda görülebilir.

 

BİZE ULAŞIN

Kliniğimizde randevu sistemi ile çalışmaktayız. Randevu talebinizi klinik sekreterimize telefon ile bildirerek en uygun zamana randevu alabilirsiniz. Randevuya gelemeyeceğiniz durumda da lütfen önceden bildiriniz. 

TELEFON

0352 222 91 92

0553 967 67 86

E-POSTA

drsedataltindis@gmail.com

ADRES

Gevher Nesibe Mahallesi, Gür Sokak, Ofisim Kayseri İş Merkezi A Blok Kat: 3 No: 10 (Tekden hastanesi yanı), 38010 Kocasinan/Kayseri

GOOGLE HARİTALAR İLE YOL TARİFİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Call Now ButtonHEMEN ARA